Інформаційні системи і технології на підприємствах
189

Рис. 9.5. Процес вирішення маркетингових задач

9.2.2.2. Фінансове планування

Модуль «Фінансове планування» призначений для складання плану інвестицій капіталу підприємства і пов’язаних з цим витрат, а також для проведення контролю та аналізу ходу виконання складеного плану.

Передбачається така схема використання модуля:

1.  Розробка структури фінансового плану підприємства (ієрархія статей надходжень і витрат).

2.  Складання фінансового плану підприємства в розрізі напрямів діяльності як плану руху коштів по періодах планування в розрізі ієрархії статей витрат і надходжень.

3.  Детальний аналіз складеного плану в розрізі напрямів діяльності і по підрозділах за весь період планування або за певний відрізок часу на базі отримання безлічі текстових і графічних звітів.

4.  Узагальнення фінансових планів для окремих напрямів діяльності в єдиний фінансовий план підприємства.

5.  Аналіз того, як впливає зміна курсу базової валюти і зміна прогнозованих витрат, а також надходжень по статтях фінансового плану на базі таблиці прогнозу курсу базової валюти і таблиці прогнозу змін витрат і надходжень по статтях фінансового плану.

6.  Реєстрація ходу виконання фінансового плану і «рознесення» надходжень і витрат по напрямах діяльності і по підрозділах.

7.  Контроль ходу виконання фінансового плану за минулий період на базі отримання звітів типу «план/факт» з урахуванням впливу реальної зміни курсу базової валюти на раніше заплановані суми.

8.  Аналіз ходу виконання складеного плану по напрямах діяльності і по підрозділах на базі отримання великої кількості текстових і графічних звітів.

9.2.2.3. Господарське планування,
управління проектами

Програмний модуль «Господарське планування, управління проектами» призначений для вирішення завдань управління діяльністю підприємства з використанням комп’ютерної мережі через проведення планування робіт над проектами з подальшим контролем виконання затверджених планів.

За допомогою модуля вирішуються такі завдання:

1.  Складання планів підрозділів та визначення окремих виконавців з огляду на напрями діяльності в режимі мережного використання системи, яка передбачає велике число користувачів.

2.  Планування необхідних ресурсів для виконання накреслених планів.

3.  Узагальнення планів у єдиному господарському плані підприємства, корпорації.

4.  Ув’язка робіт в єдиний календарно-сітьовий графік.

5.  Формування планів робіт по виконавцях на будь-який період.

6.  Реєстрація перебігу виконання планів, ведення журналу здійснюваних заходів.

7.  Контроль виконання планів адміністрацією.

8.  Ведення документообігу в аспекті структури господарського плану.

До найважливіших властивостей модуля слід віднести:

·  багатоплановість, поєднання декількох планів у єдиний календарно-сітьовий графік, підтримка ієрархії планів, ведення єди­ного плану корпорації і здійснення контролю його виконання за наявності віддалених філій, управління територіально-розподіле­ними проектами;

·  розмежування доступу на рівні окремих планів або їх частин, можливість «рознесення» по окремих робочих місцях мережі питань складання планів, реєстрації і контролю ходу їх виконання;