Міжнародна економічна діяльність України
578

А.9. Перевірка — упаковка — маркірування
Продавець зобов’язаний брати на себе витрати, які пов’язані з перевіркою
товару (наприклад, перевіркою якості, розмірів, ваги, кількості), необхідною для поставки товару відповідно до статті А.4.
Продавець зобов’язаний за свої кош-
ти забезпечити упаковку (за винят-
ком випадків, коли в даній галузі торгівлі заведено постачати обумовлений контрактом товар без упаковки), не-
обхідну для поставки товару. Упаков-
ка має бути маркірована належним
чином.

Б.9. Огляд товару
Покупець зобов’язаний брати на себе витрати, пов’язані з оглядом товару перед завантаженням, за винятком випадків, коли такий огляд вимагається законодавством країни експорту.

А.10. Інші обов’язки
Продавець зобов’язаний, на прохання покупця сприяти останньому в отриманні за його рахунок і на його ризик будь-яких документів або еквівалентних їм електронних повідомлень (крім названих у статті А.8), що видаються або використовуються в країні відправлення і/або в країні походження товару, які можуть бути потрібні покупцеві для імпорту товару.
Продавець зобов’язаний забезпечити покупця інформацією, необхідною для здійс­нення додаткового страхування.

Б.10. Інші обов’язки
Покупець зобов’язаний брати на себе всі витрати й оплачувати збори, які пов’язані з отриманням документів або еквівалентних їм електрон­них повідомлень, як це передбачено у статті А.10, а також відшкодувати витрати продавця, пов’язані з наданням ним допомоги покупцеві.

DEQ

Delivered Ex Quay (... named port of destination)

Поставка з пристані (... назва порту призначення)

Термін «Поставка з пристані» означає, що продавець виконав свої зобов’язання з поставки, коли товар, який не пройшов митного очищення для імпорту, наданий у розпорядження покупця на пристані в названому порту призначення. Продавець зобов’язаний брати на себе всі витрати і ризики, пов’язані з транспортуванням і відвантаженням товару на пристань. Термін «DEQ» покладає на покупця обов’язок митного очищення товару для імпорту, а також сплату податків, мита та інших зборів під час імпорту. Однак, якщо сторони бажають, щоб продавець взяв на себе всі або частину витрат з імпорту товару, це має бути чітко обумовлено у відповідному доповненні до договору купівлі-продажу.

Цей термін може застосовуватися тільки під час перевезення морським або внутрішнім водним транспортом або в змішаних перевезеннях, коли товар відвантажується із судна на пристань у порту призначення. Однак, якщо сторони бажають включити до зобов’язань продавця ризики і витрати, пов’язані з переміщенням товару з пристані в інше місце (склад, термінал і т.д.) в порту або за межами порту, мають використовуватися терміни «DDU» і «DDP».

А. ОБОВ’ЯЗКИ ПРОДАВЦЯ

Б. ОБОВ’ЯЗКИ ПОКУПЦЯ

А.1. Надання товару відповідно до договору
Продавець зобов’язаний, відповідно до договору купівлі-продажу, надати покупцеві товар і комерційний рахунок-фактуру або еквівалентне йому електронне пові-
домлення, а також будь-які інші докази відповідності, які можуть бути потрібні за умовами договору купівлі-продажу.

Б.1. Сплата ціни
Покупець зобов’язаний сплатити передбачену договором купівлі-продажу ціну товару.

А.2. Ліцензії, свідоцтва та інші формальності
Продавець зобов’язаний за свої кошти і на свій ризик отримати будь-яку експортну ліцензію або інше офіційне свідчення та інші документи, а також виконати, якщо це вимагатиметься, всі митні формальності, необхідні для експорту товару і для його транзитного перевезення через треті країни.

Б.2. Ліцензії, свідоцтва та інші формальності
Покупець зобов’язаний за свої кошти і на свій ризик отримати будь-яку імпортну ліцензію або інше офіційне свідчення й інші документи, а також виконати, якщо це вимагатиметься, всі митні формальності, необхідні для імпорту товару.

А.3. Договори перевезення і страхування
а) Договір перевезення
Продавець зобов’язаний укласти за свої кошти договір перевезення товару до названої пристані в названому порту призначення. Якщо спеціальна пристань не вказана або не визначена практикою подібного роду поставок, продавець може обрати найбільш придатну для нього пристань у названому порту призначення.
б) Договір страхування
Немає зобов’язань.

Б.3. Договори перевезення і страхування
а) Договір перевезення
Немає зобов’язань.
б) Договір страхування
Немає зобов’язань.