Мікроекономіка
23

Одиниця
товару

MUX

MUY

1

10

10

24

12

2

8

8

20

10

3

7

7

16

9

4

6

6

18

8

5

5

5

12

6

Знайдемо комбінацію товарів Х та Y, для якої виконуватиметься умова (2.3) і бюджет витрачатиметься повністю.

За комбінації товарів 2Х і 1Y зважені граничні корисності дорівнюватимуть 10, а споживач витрачатиме на цей набір всього 5 грош. од. (2 ´ 2 + 1 ´ 1). У споживача залишається ще 5 грош. од., витративши які він може збільшити корисність.

Для набору 4Х і 2Y зважені граничні корисності дорівнюють 8, а бюджет витрачається повністю.

Отже, раціональний споживач купить 4 одиниці товару Х і 2 одиниці товару Y.

Відповіді на тести: Б.8.1  б);   Б.8.2  в);   Б.8.3  б);   Б.8.4  а);   Б.8.5  б); 

                             Б.8.6  г);   Б.8.7  б);   Б.8.8  б).

НОРМАТИВНИЙ РІВЕНЬ

ЗМІСТ ТЕМИ ЗА ПРОГРАМОЮ

· Корисність в економічній теорії і проблема її виміру. Поняття «потреби», «види потреб». Економічні блага, їх класифікація. Поняття «корисність», її особливості; спосіб досягнення. Сукупна та гранична корисність. Функція корисності як залежність між кількістю одиниць споживаного блага та рівнем корисності, що досягається споживачем.

· Закон спадної граничної корисності блага. Процес споживання та динаміка зміни сукупної і граничної корисності. Перший закон Госсена. Закон спадної корисності блага, його графічне подання.

· Оптимізація споживання за умови множинності споживаних благ. Вплив на поведінку споживача бюджетних стримувань і цін на блага. Модифікація функції корисності як залежності між кількістю споживаних благ і рівнем корисності за умови бюджетних обмежень. Сутність раціонального вибору споживача.

· Рівновага споживача з кардиналістських позицій. Поняття «рівноваги споживача». Модель споживання набору благ. Другий закон Госсена.

Еквімаржинальний принцип досягнення раціонального вибору та рівновага споживача.