Мікроекономіка
9

Рекомендації і поради користувачам посібника

Перелік тем курсу, поданих у посібнику, їх сутнісне наповнення та послідовність відповідають діючій нормативній програмі дисципліни (Нормативні програми дисциплін фундаментального циклу підготовки бакалаврів з економіки та під­приємництва / За заг. керівниц­твом А. Ф. Павленка. — К.: КНЕУ, 1997. — С. 17—28).

Кожна тема викладена згідно з авторською концепцією, що перед­бачає базовий і нормативний рівні засвоєння матеріалу. Комплекс тем, об’єднаних у розділ, містить ще й матеріал поглибленого рівня.

Загальні підходи до організації навчального процесу зводяться до того, що студент (слухач) повинен самостійно опанувати матеріал базового рівня і через самоконтроль перевірити рівень його засвоєння. У разі потреби він може звернутися до викладача за консультацією.

Завдяки набутим знанням базового рівня студент (слухач) здатен сприйняти матеріал у нормативному обсязі. Опановувати матеріал цього рівня він може або у самостійному режимі, працюючи із джерелами, зазначеними у посібнику, або поєднувати самостійну роботу з лекційними та семінарськими (практичними) заняттями. Останні, на відміну від традиційних форм, набувають відтепер проблемного характеру. Крім того, на практичних заняттях має місце підсумковий контроль знань, який доцільно організувати за допомогою комп’ютерної техніки.

Поглиблений рівень вивчення дисципліни є, з одного боку, логіч­ним завершенням опанування даної дисципліни, а з іншого — підгрунтям для подальшого вивчення спеціальних дисциплін і фахового становлення.

Деякі особливості організації навчального процесу для студентів різних форм навчання, слухачів, а також викладачів наведено у табл. 1.

Неважко помітити, що окремі елементи запропонованої моделі апробовані і використовуються у сучасній вищій школі. Разом з тим дана інновація, на нашу думку, допомагає у вирішенні завдання навчального процесу — навчити вчитися.