Інформаційні системи в аграрному менеджменті
17


Розділ
3

ЕКОНОМІЧНА ІНФОРМАЦІЯ
ЯК ОБ’ЄКТ АВТОМАТИЗОВАНОЇ
ОБРОБКИ

3.1 Поняття і різновиди економічної інформації

Інформацією в широкому розумінні цього слова є будь-які відо­мості, котрі дають уявлення про ту чи іншу сторону матеріального світу та процесів, що виникають у ньому. Проте в сучасних умовах високої автоматизації інформаційних процесів під інформацією розуміють корисну в певний час для її споживачів частину тих чи інших відомостей, а всю їх сукупність, зафіксовану на різних носіях, називають даними.

У діяльності людей інформація є одним із ресурсів, що може нагромаджуватися, реалізовуватися, поновлюватися й, на відміну від інших видів ресурсів, у процесі використання може не втрачати своїх якостей. До того ж інформація є ресурсом колективного користування, що важливо з погляду зниження її собівартості.

Серед різних видів інформації значне місце посідає управлінська інформація, а серед управлінської — економічна. Під економічною інформацією, згідно з ГОСТ 1975-74, слід розуміти сукупність різних відомостей економічного характеру, що виникають при підготовці виробництва, у процесі виробничо-господарської діяльності, в управлінні цією діяльністю, які можна фіксувати, передавати, перетворювати, зберігати й використовувати для здійснення функцій управління народним господарством і його окремими ланками різних рівнів.

Термін «інформація» почав вживатися ще наприкінці минулого століття, але пов’язувався лише із засобами зв’язку. Далі, особливо з виникненням і розвитком кібернетики, широким використанням засобів автоматичного регулювання й управління, він набув дещо іншого змісту, розширивши сфери використання.

Об’єктом відображення економічної інформації є насамперед виробничо-господарська діяльність, а її призначення полягає у використанні для потреб управління, спрямованого на вдосконален