Інформаційні системи в аграрному менеджменті
19

За стабільністю розрізняють постійну тазмінну інформацію. Водночас сталу економічну інформацію можна класифікувати як нормативну, планову, довідкову.

Нормативна інформація пов’язана з нормуванням витрат виробництва, тарифікацією тощо і містить норми та нормативи, розцінки, тарифи, ціни, коефіцієнти.

Планова інформація — це заплановані різні показники перспективного, поточного та оперативного характеру діяльності.

Довідкова інформація — це насамперед інформація про назви об’єктів планово-облікових робіт (структурних підрозділів, культур, видів тварин, прізвищ працюючих і т. ін.). Вона часто формується і використовується разом з нормативною і тоді називається нормативно-довідковою.

Змінна економічна інформація поділяється переважно згідно з ділянками її концентрації, планування та обліку: з основних засобів, матеріальних цінностей, праці і заробітної плати, грошових засобів(коштів), розрахунків з покупцями та постачальниками і т. ін.

За насиченістю інформація поділяється на достатню, недостатню, надлишкову (надмірну).

Іншими ознаками для класифікації інформації можуть бути її спосіб відображення, об’єктивність, корисність тощо.

3.2 Структуризація економічної інформації

Щоб краще зрозуміти роль економічної інформації та ефективно використовувати її у процесі функціонування систем, необхідно знати її структуризацію. Як уже зазначалося, найвищим рівнем структуризації інформації є виділення її як системи для конкретного об’єкта і відповідних підсистем. Проте будь-яку систему можна розчленовувати аж до виявлення неподільних одиниць. При цьому часто користуються поняттями логічних і фізичних структур. Поняття логічних структур особливо цінне при проектуванні та використанні складних автоматизованих систем, банків і баз даних.

Логічний аспект структури даних визначає загальні зв’язки між окремими елементами даних безвідносно до способу їх реєстрації та зберігання. До логічних структур (залежно від обраної структуризації) можна віднести поле, запис, файл; атрибут, групу, групове відношення, статтю, файл, базу даних і т. ін. У даному разі поняття «поле» і «атрибут» — найменші структурні одиниці, що не підда­ються подальшому змістовному розчленуванню, хоча «поле», наприклад, може складатися з елементів, які не мають змісту (знаків, літер, цифр).