Інформаційні системи в аграрному менеджменті
61

4. Упровадження з початку 80-х років у комп’ютерні технології «миші» (The Mouse), яка дозволила суттєво поліпшити взаємодію користувача з ЕОМ, особливо в умовах використання операційної системи Windows і додатків до неї.

5. Використання в комп’ютерах більш продуктивних процесорів (серій 586, Pentium і т. ін.), що забезпечили можливість упровадження досконаліших технологій в умовах використання сучасних операційних систем і мереж; упровадження досконаліших процесо­рів цифрових сигналів (Digital Signal Processors) забезпечило також використання і поширення мультимедійної інформації.

6. Поява лазерних принтерів (Laser printers), які разом з новими програмними засобами змінили технологію видавничої справи, поліпшили умови і швидкість одержання та якість вихідних документів.

7. Упровадження рідинно-кристалічних дисплеїв (Liquid cristal displays), що дозволило створити малогабаритні портативні персональні комп’ютери з характеристиками графічного інтерфейсу, близькими до настільних персональних комп’ютерів.

8. Упровадження кеш-пам’яті (Сaching), наявність якої значно прискорює процес обміну даними. Кеш-пам’ять — це невелика додаткова швидкодіюча пам’ять для прискорення обміну між процесором і оперативною пам’яттю, чи процесором і компакт-диском, дисководом та ін.(дисковий кеш — disc cache).

9. Використання штрихових кодів, чіп-карт і інших носіїв, що дозволили автоматизувати процес зняття, передавання та обробки інформації.

10. Створення і використання електронної пошти, глобальних комп’ютерних мереж (INTERNET, FIDO і т. ін).

Останнім часом значного поширення набув навіть термін «нові інформаційні технології» (НІТ). Цей термін саме й пов’язується з виконанням технологічних операцій на основі новітніх перелічених та інших науково-технічних досягнень. Основними з них є такі:

Ÿ використання спільних баз даних для різних організаційних структур в умовах мереж;

Ÿ діалоговий режим роботи користувачів з комп’ютерними системами;

Ÿ використання інтелектуальних ППП, баз моделей і баз знань для рішення задач користувачів;

Ÿ широкі можливості виводу результатної інформації на різні носії з високою якістю та швидкістю;

Ÿ впровадження високопродуктивних операційних систем і технічних засобів, що дозволяють розпаралелювати процеси, підтримувати багатозадачні режими, режими реального часу і т. ін.

Технологічні операції об’єднуються у відповідні етапи. Виділяють первинний, підготовчий і основний етапи. На первинному етапі