Аудит у зарубіжних країнах
11

Рис. 2.2.1. Структура аудиторської фірми

результатів попередньої аудиторської перевірки, загальний огляд звітності, визначення ступеня аудиторського ризику та оцінку можливості додержання аудитором норм професійної етики та загальних принципів аудиту під час виконання перевірки. Таке попереднє ознайомлення проводиться з метою визначення обсягів, строків та вартості аудиторської перевірки.

Договір на проведення аудиту може бути довгостроковим(скла­дається на строк більше одного року) або стосуватися разової аудиторської перевірки. Строк, на який укладено договір, визначає його розташування в робочому досьє аудитора. Договір слід укладати не менш як у двох примірниках, кожен з яких має однакову юридичну силу.

Договір проведення аудиту повинен містити таку інформацію:

· назва документа;

· номер;

· місце та дата укладення;

· повні назви виконавця (аудиторської фірми, аудитора) та клієнта (замовника);

· прізвища уповноважених посадових осіб, що підписали договір;

· предмет договору (аудиторська перевірка);

· період, за який проводиться перевірка;

· мета та обсяг робіт;

· зобов’язання сторін;

· порядок здавання та приймання виконаних робіт;

· строк виконання;

· вартість указаних у договорі робіт та послуг;

· порядок розрахунків;

· відповідальність виконавця та клієнта;

· особливі умови (в разі потреби);

· реквізити cтopiн;

· додатки до договору (в paзi потреби);

· підписи та печатки сторін договору.

Укладення договору на аудиторську перевірку, підписання його обома сторонами не дають ніякої гарантії отримання підприємством-клієнтом безумовно позитивного висновку, тобто не виключається можливість негативного аудиторського висновку.

Оплата підприємством-клієнтом виконаних аудиторською фірмою (аудитором) належним чином poбiт, обумовлених у договорі, здійснюється незалежно від результату аудиту тавиду аудиторського висновку, складеного аудитором. Договір набуває чинності з моменту підписання його i діє до зазначеної в ньому дати.