Аудит у зарубіжних країнах
31

3. Указати, на які питання аудиторської перевірки потрібно звернути особливу увагу під час її планування.

4. Розробити рекомендації аудитора керівництву підприємства на підставі виявлених недоліків.

Навчальний матеріал до завдання

1. Оцінюючи рівень внутрішнього ризику, аудитор Олек­сієнко В. П. на спільному підприємстві «Мрія-Даві-Дан» установив таке: менеджер Хоменко Т. М. має незначний досвід практичної роботи; є випадки затвердження ним ризикованих проектів діяльності підприємства, які не забезпечені власними джерелами коштів; обіймає свою посаду з часу створення підприємства; виконує значну частину робіт в оперативному керівництві підприємством.

2. «Мрія-Даві-Дан» здійснює експериментальне пошиття одягу і його реалізацію. Виробництво характеризується частими технологічними змінами, має місце значний вплив зовнішніх факторів, відсутні претензії і звинувачення з боку держави, клієнтів, банків, інвесторів та постачальників; передбачається випуск акцій та їх вільний продаж; існує ймовірність збільшення числа філій фірми з двох до чотирьох.

3. Бухгалтерський облік здійснюється відокремлено на головному підприємстві та його філіях. Головний бухгалтер фірми Потапенко Г. Д. має значний досвід практичної роботи на держав­них підприємствах; у спільних підприємствах та інших комерційних структурах не працювала. Інші обліковці не мають достатніх знань з міжнародних принципів та відповідних систем обліку. Працівники бухгалтерії одержують досить високу заробітну плату. Виникають труднощі щодо прийняття правильних рішень з обліку проведених господарських операцій. Бухгалтерські документи надходять із запізненням (в іншому звітному періоді), і відповідно із запізненням відображаються їхні дані в обліку.
В облікових записах багато зведених сум, які важко перевірити. Під час попереднього вибіркового перегляду облікових реєстрів з реалізації аудитор установив, що не всі суми мають підтвердження первинними документами. Протягом року підприємство одержувало шість разів кредит у банку на суму 3 млн грн, не здійснюючи капітальних вкладень.

4. На спільному підприємстві «Мрія-Даві-Дан» аудиторська перевірка проводитиметься вперше, внутрішній контроль відсутній. Аудиторську перевірку на прохання адміністрації планується провести за п’ять днів.

Виявити взаємозв’язки та фактори, які необхідно перевірити в процесі попереднього аналізу і визначення аудиторського ризику, виконати роботу аудитора для таких клієнтів:

1. «Лазурний берег». Це сімейне підприємство, розташоване у Середземномор’ї. Готель має 35 номерів, ресторан і 2 бари. У містечку, де розташовано готель, двічі на рік організовують фестивалі, які здобули велику популярність у знавців вин нашої країни.

2. «Троянда ЛТД». Ця фірма має 15 магазинів на території України. Центр спеціалізується в галузі реалізації садженців, троянд, садового інвентарю у великому асортименті. Двічі на рік на адреси місцевих жителів фірма надсилає каталог, який ілюструє широкий вибір продукції.

3) «Пінгвін ЛТД». Компанія переробляє, заморожує і реалізує овочі великим і малим магазинам, які реалізують їх населенню.

1. Аудиторські свідоцтва відображають суть інформації про об’єкт контролю. Інформація повинна відповідати ряду вимог. Укажіть і поясніть (на власних прикладах), які з наведених нижче вимог забезпечать отримання оптимально необхідної інформації про стан об’єкта аудиту:

· необхідність;

· зіставність;

· обґрунтованість;

· змістовність;

· повнота;

· актуальність;

· правильність;

· прагматичність.

2. Залежно від об’єкта аудиту обираються відповідні джерела інформації. Необхідно вказати, які конкретно джерела інформації використовуватимуться, та розкрити зміст (на власному прикладі об’єкта контролю) таких джерел інформації:

· первинні документи;

· облікові регістри (журнал реєстрації, регістри аналітичного та синтетичного обліку);

· Головна книга;

· бухгалтерська звітність;

· матеріали попередніх ревізій, перевірок, аудиту;

· розпорядні документи по підприємству, з калькуляції, письмові пояснення посадових осіб тощо.