Фінансовий стан господарюючого суб’єкта
1

Вступ

Надзвичайно важливу роль у суспільстві відіграють фінанси. Вони формують його потенціал,забезпечуючи при цьому реалізацію поставлених кожним підприємством,кожною людиною та державою в цілому завдань і цілей.

Поняття фінанси часто ототожнюють з грошима. В повсякденному житті люди вживають слово фінанси  маючи на увазі гроші. Але,якщо фінанси і гроші одне і теж,то для чого існує два різних терміни для однієї і тієї ж категорії. Дійсно фінанси мають грошову форму вираження і це важлива ознака. Нема грошей – не може бути і фінансів,тому що вони є суспільною формою обумовленою існування грошей. На відміну від грошей,фінанси реально неможливо відчути. Вони мають,як видиму,так і приховану форму прояву. Видима сторона проявляється у грошових потоках,які рухаються між суб’єктами фінансових відносин. Прихована сторона пов’язана з рухом вартості створеного у суспільстві валового внутрішнього продукту,тобто обмінні і розподільчі відносини.

Фінанси підприємств є основою фінансової системи країни. Фінансовий стан підприємств впливає на фінансове становище країни в цілому.

Вихід України з тривалої економічної кризи безпосередньо пов’язаний з поліпшенням фінансового стану суб’єктів господарювання всіх форм власності в усіх сферах діяльності.

Фінанси – це кровоносна система базису економіки країни,яка забезпечує життєдіяльність підприємства,рух коштів,його швидкість та масштаби визначають працездатність фінансової системи.

Метою виконання курсової роботи є :