Електронні гроші
1

ВСТУП

 

Актуальність теми. Гроші - одне з найбільших наших винаходів - становлять найбільш захоплюючий аспект економічної науки. Нині досягнення науково-технічного прогресу дозволяють купувати, не залишаючи своєї квартири (робочого місця). Стало це можливо завдяки такому досягненню у сфері інформаційних технологій, як всесвітні комп'ютерні мережі. У Інтернеті вже є майже все, що  може знадобитися  людині: товари, послуги, спілкування, можливість самовираження, ігри і т.д. Звісно, за деякі послуги треба платити і чим простіша система платежів, тим краще. Потребу платіжної системи почали відчувати і продавці, і покупці. І тому придумані електронні гроші. Завдання будь-яких видів електронних грошей - створення універсальної платіжного середовища, об'єднуючого покупців і продавців товарів та послуг. Мета електронних грошей - підвищення економічної ефективності Інтернету як галузі загалом. Механізм електронних грошей такий, що дозволяє, не відходячи від комп'ютера оплачувати товари, укладати угоди, вести комерційної діяльності незалежно від місцезнаходження. Багато хто вважає, що електронні гроші це пластикові карти (дебетові чи кредитні), дозволяють замість готівки розплачуватися ними на крамницях та інших установах. Проте, пластикові карти на кшталт дуже поширених Visa, MasterCard, Cirrus не є електронними грошима як такими – це тільки швидкий засіб доступу до рахунку, відкритого у банку.

Ще три - чотири роки тому електронні гроші вважалися у нас екзотикою, а сьогодні на дверях багатьох великих міських магазинів, ресторанів або сервісних центрів красуються логотипи, що сповіщають, що саме тут оплату можна провести електронними грошима. Число їх володарів в столиці і ряду інших найбільших міст неухильно росте.

Не дивлячись на те, що у нас електронні гроші з'явилися недавно, у всьому світі цими грошима люди користуються вже протягом багатьох років.