Передача дискретних повідомлень
1

ВСТУП

          Курсовий проект по дисципліні  "Системи документального електрозв'язку" передбачає проектування тракту передачі даних між джерелом  інформації і одержувачем інформації.

           Тракт  передачі даних (ТПД), що проектується, є типовим прикладом системи документального електрозв'язку, якому присвячена дисципліна.

           До якості тракту передачі даних ставляться дуже високі вимоги по вірності передачі і надійності,  відображені в завданні на курсовий проект; тому проектується некомутований ТПД.

           В даний час у цифровій формі можна передавати будь-який вид інформації,забезпечуючи необхідну надійність за значної швидкості передачі.

             Основною метою на сучасному етапі розвитку системи передачі інформації є підвищення завадостійкості і безпеки передачі дискретних повідомлень у телекомунікаційних системах  та мережах.

            Передача даних (ПД) є найважливішим видом документального електрозв'язку. Цей вид  набуває все більше значення і поширення в сучасному електрозв'язку, що визначається його призначенням. Поняття «дані» є досить широким:  це певний тип повідомлень, що створюються різними автоматичними цифровими пристроями (наприклад, засобами обчислювальної техніки) і мають формат кодових комбінацій, як правило, двійкового коду. Такі повідомлення - повідомлення даних - звичайно призначені для обробки електронно-обчислювальними машинами (ЕОМ) або створюються внаслідок такої обробки.

             Повідомлення – це різні форми подання будь – якої інформації. Тобто це інформація, виражена за доп. літер, чисел, матем символів. За допомогою одного і того ж повідом можна передати різну інф-цію і за допомогою різних повідом можна передати одну і ту ж саму ін форм-цію. Повідомлення подають певною мовою. Повідомлення може мати вигляд певної послідовності знаків, жестів, живописного, музичного твору, звукозапису, відеозапису і кінофільму. 

            Дискретні повідомлення – це повідомлення, які сформовані за допомогою скінченого набору деяких знаків. Прикладами таких повідомлень є лист з текстом, промова, музичний твір. В першому випадку скінченим набором знаків є літери, цифри та знаки пунктуації. У випадку промови, як скінчений набір знаків виступає набір звуків – фонем. Музичний твір є скінченим набором нот. Впорядкований набір знаків, що використовуються для формування повідомлень, називається алфавітом.

              Дискретне повідомлення, записане за допомогою деякого набору знаків, можна записати, використовуючи деякий інший набір знаків. Правило, що описує відображення одного набору знаків у інший, називається кодом, а сам процес перетворення повідомлення записаного за допомогою одного набору знаків у повідомлення, записане за допомогою іншого набору знаків, називається кодуванням.

               Метою даного курсового проекту є проектування середньо-швидкісного тракту передачі дискретних  повідомлень   між двома джерелами і одержувачами інформації,віддаленими один від одного на  4700    км.

 

 

1. Модель опису дискретного каналу

В системах ПДП  дискретні сигнали можуть передаватись послідовно і паралельно.При  послідовній передачі одиничні елементи слідують в каналі по черзі.При паралельній передачі одиничні  елементи об'єднуються в групи.Елементи,що становлять групу,передаються одночасно по окремих каналах.При заданій швидкості передачі послідовні системи(одночастотні) відрізняються рядом переваг порівняно з паралельними(багаточастотними:більш раціональне використання потужності передавача,некритичність до нелінійності каналу,простота в реалізації.

Розрізняють синхронну і асинхронну передачу дискретних сигналів.При синхронній передачі дискретного сигналу його значні моменти знаходяться в потрібному постійному фазовому співвідношенні з  ЗМ будь-якого іншого сигналу повідомлення, який передається. При асинхронній