Технологія виробництва харчових яєць
1

ВСТУП

 

 

Птахівництво на півдні України є традиційною галуззю сільського господарства, якому сприяють кліматичні умови та розвинуте зернове господарство.

Птахівництво - найбільш скоростигла, менш капіталомістка, мобільна в нестійких умовах ринку галузь сільського господарства України, здатна у найближчі роки корінним чином поліпшити забезпечення населення високоякісними біологічно повноцінними продуктами харчування та зміцнити продовольчу безпеку держави.

В наші дні Україна займає 40-е місце у світі з виробництва м’яса птахів, і 18-е з виробництва яєць. Згідно з науково обґрунтованими нормами споживання цієї продукції має становити 255 яєць і 17 кг м’яса птахів на душу населення на рік, але нині рівень реального споживання продукції птахівництва в нашій країні значно нижчий.

Ситуація, що склалася на сьогодні в птахівничій галузі, непроста і потребує неоднорідних підходів для її поліпшення й стабілізації. Розвиток птахівництва яєчного напряму має регіональну специфіку. Водночас загальні закономірності в усіх регіонах світу схожі: активне нарощування виробництва яєць та їх широке використання у харчуванні людини.

З початку ринкових реформ значна кількість раніше високорентабельних птахівничих підприємств, як в Україні так і в Херсонській області, стали нерентабельними. Знизилася їх виробнича й економічна ефективність, деякі з них збанкрутували.

На даному етапі в Україні дедалі помітніше спостерігається тенденція до збільшення обсягів виробництва яєць. Так наприклад, у 2001 році наша країна ввійшла до дванадцяти провідних країн – виробників курячих яєць на душу населення. Якщо раніше переважна частина продукції птахівництва розподілялася централізовано, то з переходом до ринкової економіки становище змінилося, і головним орієнтиром для виробників став попит. При цьому скоротилися обсяги закупівель товарних яєць заготівельними організаціями і зросла роль міських ринків та прямого продажу.