Засоби виявлення порушника на основі випромінюючих кабельних ліній
7

Засоби виявлення на основі ЛВХ забезпечують надійне сигналізаційне блокування, у тому числі від підкопу, пролому, перелазу загородження, перестрибування, перекату, руху поповзом та інших витончених способів подолання підготовленим порушником рубіжу охорони.

Поряд з позитивними якостями у цього виду засобі виявлення порушника є і свої недоліки. При ґрунтах які різко відрізняються за своїм складом в межах зони укладання одного виробу (наприклад, на одному фланзі щільна, не фільтруюча воду глина, а на іншому - щебінь, пісок, які легко пропускають воду), при різких змінах метеорологічних факторів, при затяжних сильних дощах, активному таненні снігу, може різко змінитися чутливість по довжині ділянки, а отже, і знизитися ймовірність виявлення порушника. Крім того, зважаючи на малу глибину закладення випромінюючих кабелів в зоні їх розміщення забороняється проводити будь-які роботи з ґрунтом (посадку рослин, прокладку підземних комунікації влаштування фундаментів і т.д.).

Одним з ефективних шляхів використання  таких засобів виявлення порушника є застосування їх в комплексі з іншими сигналізаційними засобами в якості одного з рубежів (особливо як протипідкопний засіб).

Можливі такі варіанти монтування даних засобів виявлення порушника:

  • розміщення випромінюючих кабелів на огородженні
  • установка випромінюючих кабелів в ґрунт

Залежно від варіанту монтування залежать певні переваги даних засобів виявлення порушника так в першому з наведених варіантів монтування це можливість контролю огорож з таких матеріалів, як камінь, цегла, дерево без додаткового обладнання їх металевими козирками. В другому варіанті монтування це можливість створення невидимих високонадійних рубіжів охорони.