Мости і тунелі: будівництво мостів
10

2.1. Технологічна схема будівельних робіт

 

 

Будівництво мосту безпосередньо на об'єкті складається з таких основних етапів:

1. Улаштування фундаментів опор шляхопроводу;

2. Спорудження тіла опори шляхопроводу;

3. Монтаж залізобетонних прогінних будов;

            При перевозці конструкції для запобігання випадкових пошкоджень та зсувів під дією інерційних, вітрових та динамічних навантажень надійно розкріплюються. При транспортуванні залізницею необхідно забезпечити дотримання габариту.

            Складування доставлених  конструкцій на місці монтажу виконується в зоні дії монтажних механізмів у зручному для подальших операцій положенні. Перед монтажем конструкції очищають від бруду та напливів бетону.    При необхідності випуски арматури та закладні деталі очищаються від іржі та випрямляються.

           Елементи малої ваги (2 - 3 т.) у найпростішому піднімають, обв'язуючи їх в обхват тросами. Елементи більшої маси піднімають за спеціальні металеві строповочні петлі, надійно вмонтовані в бетон конструкції у спеціальних місцях. Підвіска монтуємих конструкцій до гака крану виконується за допомогою стропів із стальних канатів діаметром 16 - 38 мм. чи траверс - металевих балок із прокатаної сталі.

            Найпростіший спосіб монтажу розрізних прогінних будов - укладання блоків прогінних будов стріловими кранами, розташованими внизу на землі збоку монтуємого прогону. Монтуємі балки складують із краном так, щоб забезпечити монтаж поворотом стріли крана на 180 градусів. Можливий монтаж балок "з коліс" без улаштування складу балок на будмайданчику.

            Необхідну для монтажу балку стропують, піднімають поворотом стріли крана вводять у прогін та плавно опускають на опорні частини, звільнюючи потім від строповочних облаштувань. Кран переміщують у нове положення та приступають до установки наступної балки. Положення крану та розташування балок, підготовлених до монтажу, вибирають таким чином, щоб забезпечити мінімальний виліт стріли крану з виключенням необхідності переміщення його з вантажем.