Гігієнічне забезпечення занять з боксу
9

Для підвищення працездатності перед змаганням рекомендується проводити комплексну вітамінізацію. Для цього в продовж 5-8 днів до змагань боксерам слід приймати полівітамінне драже по 3-4 шт. в день і драже з вітаміном Е - по I-2 шт. в день.

 

3. Гігієна місць занять

 

Заняття боксом проводяться, як правило, в закритих приміщеннях, і тільки влітку їх можна влаштовувати на відкритому повітрі.

Боксерський зал зазвичай являє собою приміщення яке або спеціально вибудувано для цих цілей, або пристосоване. Стандартом  боксерського залу  при спеціальній  його будові вважається приміщення 18х12м , висотою 3 м 90 см.

У залі не повиино бути гострих випуклих кутів і колон.  Радіатори центрального опалення слід захистити металевою сіткою, стіни - забарвити клейовою фарбою і на висоту до 2.5 м від пола покрити олійною фарбою. Пол не можна натирати воском або мастикою.

Ефективність  педагогічного процесу при заняттях боксом в значній мірі залежить від нормального стану зору. Погане освітлення несприятливо відбивається на зорі, швидко стомлення його і нерідко призводить до травм. Тому бажано мати двостороннє віконне освітлення, що забезпечує світловий коефіцієнт не менше 1: 5. Вечірне штучне освітлення повино бути не меньше 100 люксів. Найкраще верхнє освітлення світильниками розсіяного світла. Під час змагань висвітлюється тільки ринг, над яким встановлюються світильники освітленністю не менше 250 люксів.

У залі повинна бути проточно-витяжна вентиляція,  розрахована  на триразовий обмін повітря за годину, перед заняттями потрібно ретельно провітрити приміщення, під час їх - включити вентеляційні установки. Обсяг вентиляції (кількість повітря на одну людину в годину) повинен бути не нижче 90 мЗ при допустимому вмісті С02 в межах 1%.