За рік = 1873,9+1905,7+1929,6+1969,0=7678,2 грн.
4. Визначимо обсяг продажу продукції по трьом підприємствам і по кварталам:
Перше підприємство та 1 кв. = 7000*22%=1540 од.;
2 кв.=6000*37%=2220 од.
3 кв.=8000*39%=3120 од
4 кв.=9000*44%=3960 од.
Всього по підприємству за рік:1540+2220+3120+3960 =10840 од.
Друге підприємство та 1 кв. = 7000*28%=1960 од.;
2 кв.=6000*30%=1800 од.
3 кв.=8000*35%=2800 од.;
4 кв.=9000*23%=2070 од.
Всього по підприємству за рік:1960+1800+2800+2070=8630 од.
Третє підприємство 1 кв. 7000*50%=3500 од.;
2 кв.=6000*33%=1980 од.
3 кв.=8000*26%=2080 од.
4 кв.=9000*33%=2970 од.
Всього по 3 підприємству за рік:3500+1980+2080+2970=10530 од.
Прибуток підприємства-виробника по кварталах і за рік:
1 кв. =230,6*7000=1614200 грн.
2 кв.=234,6*6000=1407600 грн.
3 кв.=237,6*8000=1900800 грн.
4 кв.=242,5*9000=2182500 грн.
Разом по підприємству за рік:
1614200 + 1407600 + 1900800 + 2182500 = 7105100 грн.
5. Визначимо витрати і прибуток постачальницько-збутової фірми по кварталах і за рік:
1 кв. =273,3*7000=1913100 грн.
2 кв.=277,9*6000=1667400 грн.
3 кв.=281,4*8000=2251200 грн.