Проектування збагачувальної фабрики для збагачення магнетитових кварцитів
49

б) для щокових дробарок - огороджуватися бічними глухими огородженнями висотою не менше 1 м з козирками, що перешкоджають викид шматків руди з робочого простору дробарки у приміщення.

10) Шурування у випускних отворах живильників, що подають руду на грохіт, в завантажувальних і розвантажувальних воронках при працюючих живильниках і грохотах може бути допущене тільки при наявності спеціальних шуровочних отворів.

11) Очищення вручну розвантажувальних воронок грохотів і спуск людей в розвантажувальні воронки можуть бути допущені при дотриманні цих Правил. Електродвигуни грохотів при цьому повинні бути відключені і на пускових пристроях вивішені попереджувальні плакати: «Не вмикати - працюють люди». 

12) Розчищати лотки електровібрживильників під час їх роботи, ставати на борти живильника, торкатися до них, а також проводити очищення зазорів віброприводов забороняється.

13) Дроблення руди, що утворює при подрібненні вибухонебезпечний пил, повинно проводитися з виконанням заходів, що виключають вибухи пилу.

4. Правила безпеки при експлуатації млинів та класифікаторів.

1) При місцевому управлінні пусковими пристрої млинів і класифікаторів повинні бути розташовані таким чином, щоб особа, що вмикає млин і класифікатор, могла спостерігати за їх роботою.

2) Внутрішній огляд і ремонт млина після зупинки повинні проводитися тільки після провітрювання його робочого простору та забезпечення нормального складу повітря.

3) Робота всередині млина допускається під наглядом особи технічного нагляду або бригадира і в присутності одного спостерігаючого зовні.

4) Відкручувати гайки кришки люка або ослабляти їх, коли млин перебуває у положенні люком униз, а також закріпляти болти кожуха завиткового живильника на ходу млина забороняється.

5) При завантаженні куль у контейнери місце навантаження повинно бути огороджено і вивішений плакат «Небезпечно». При підйомі контейнера люди повинні знаходитися від нього на
безпечній відстані. Контейнери повинні завантажуватися кулями на 100 мм нижче бортів.

6) Проводити підключення електромагніту електромагнітного крана дозволяється тільки особі електротехнічного персоналу.

7) У разі використання кульових живильників, а також механізму по завантаженню стрижнів повинні бути розроблені спеціальні інструкції, що визначають порядок їх безпечної роботи.

8) Для обслуговування класифікаторів робочі майданчики повинні розташовуватися на рівні не менш ніж 600 мм нижче борту ванни класифікатора. З боку, протилежного ванні класифікаторів, робочий майданчик обладнується металевими перилами висотою 1000 мм.

9) На класифікаторах повинні бути містки (площадки) з перилами для безпечного обслуговування механізмів обертання і підйому спіралей або рейок.

5. Правила безпеки при експлуатації магнітних сепараторів

1) При експлуатації електромагнітних і магнітних сепараторів забороняється підносити до магнітної системі залізні предмети. При зупинці електромагнітного сепаратора напруга з
обмоток магнітної системи має зніматися.

2) Оглядові і шуровочні люки жолобів і сепараторів під час роботи повинні бути закриті. Забороняється вибирати вручну тріску з лотків живильників. Дверцята, що забезпечують доступ до внутрішніх частин сепаратора, повинні бути забезпечені електричним блокуванням, що виключає можливість їх відчинення при роботі сепаратора.

3) Торкатися до струмоведучих частин сепаратора, відключеним від мережі високої напруги до їх розрядки і перевірки індикатором, забороняється.