Завдання податкової міліції. Рівень боргової безпеки держави.
19

Роль СБУ особлива - захищати країну від злочинності в глобалізованій економічній сфері і потребує від її працівників високого інтелектуального рівня, професійного рівня у сфері знання міжнародного права, специфіки зовнішньоекономічної діяльності, комп'ютерно-інформаційної безпеки, іноземних мов, прийомів бойових мистецтв, водіння всіма видами транспортних засобів і т.ін.

Значення Служби безпеки України полягає в тому, що вона є виразником державних інтересів у міжнародних стосунках (в тому числі міжнародних економічних стосунках) та дозволяє Україні щорічно уникати збитків, що оцінюються в декілька мільярдів умовних одиниць.

Державна служба у боротьбі зі злочинами у сфері економіки - це державна правоохоронна служба, що здійснює оперативну профілактичну роботу і проводить цілеспрямовану боротьбу проти осіб, які свідомо порушують вітчизняне законодавство щодо господарсько-фінансової діяльності різних суб'єктів підприємницької діяльності.

Роль Державної служби безпеки у боротьбі зі злочинами в сфері економіки у забезпеченні профілактичних заходів, виявленні та локалізації економічних злочинів, збирання аргументованих їх доказів, проведенні слідчих дій та передаванні матеріалів до суду й т. ін. Служба діє як складова частина (підрозділ) Міністерства внутрішніх справ України.

У центрі діяльності Служби безпеки України перебувають не абстрактні безпекові питання, а конкретний громадянин, його життя і безпека.

Найважливішим завданням СБУ є захист демократичних цінностей і територіальної цілісності держави. Як Конституція Пилипа Орлика XVIII століття, так і сучасне міжнародне та національне право визнають основою держави саме територію й інститути, що втілюють суспільні цінності, тож увага Служби безпеки концентрується на цьому напрямі. Відповідно докорінно змінюється концептуальне розуміння діяльності Служби. Вона посилює боротьбу зі спільними для всього цивілізованого світу загрозами та проблемами: міжнародним тероризмом, наркотрафіком, організованою злочинністю, нелегальною міграцією, торгівлею людьми тощо.