Розробка класу обробки геометричних фігур та їх даних за допомогою динамічних масивів даних стандартної бібліотеки шаблонів STL – послідовні контейнери deque
2

ВСТУП

 

При роботі з ПК користувач постійно зустрічається з графікою.

Комп'ютерна гра́фіка — це графіка, тобто зображення, які створюються, перетворюються, оцифровуються, обробляються і відображаються засобами обчислювальної техніки, включаючи апаратні і програмні засоби.

Звичайний інтерфейс програми, моделювання об’єктів реального світу, представлення даних у вигляді графіків та діаграм – це далеко не весь список застосування. Без комп'ютерної графіки не обходиться жодна сучасна мультимедійна програма. Робота над нею становить до 90% робочого часу програмістських колективів, які випускають програми масового використання.

Розрізняють 3 види комп'ютерної графіки. Це растрова графіка, векторна графіка і фрактальна графіка. Вони відрізняються принципами формування зображення при відображенні на екрані монітора або при друці на папері.

Растрову графіку використовують при розробці електронних (мультимедійних) і поліграфічних видань. Вона будується за допомогою точок. Ілюстрації, виконані засобами растрової графіки, рідко створюють вручну за допомогою комп'ютерних програм. Частіше для цього використовують скановані ілюстрації, підготовлені художником на папері, або фотографії.

Векторну графіку широко використовують в рекламних агентствах, дизайнерських бюро, редакціях і виданнях. Вона будується завдяки геометричним примітивам – лініям, прямокутникам, еліпсам, трикутникам та многокутникам. Оформлювальні роботи із застосуванням шрифтів і простих геометричних елементів, вирішуються засобами векторної графіки набагато простіше.

Програмні засоби для роботи з фрактальною графікою призначені для автоматичної генерації зображення шляхом математичних розрахунків. Створення фрактальної художньої композиції полягає не в рисуванні чи оформленні, а в програмуванні. Фрактальну графіку часто використовують у розважальних програмах.

В даній курсовій роботі були розроблені клас обробки геометричних фігур та їх даних за допомогою динамічних масивів даних стандартної бібліотеки шаблонів STL – послідовні контейнери deque.