Розрахунок основних техніко-економічних показників плану господарської діяльності
2

                                                    ПЕРЕДМОВА

 

Прискорення розвитку народного господарства на основі вступу вітчизняної економіки в ринкову стадію свого розвитку, перебудова та вдосконалення господарського механізму підвищують вимоги до економічний методів управління в промисловості і особливо на рівні основної ланки народного господарства - підприємства.

Однією головних функцій ефективного управління економічною діяльністю підприємства є планування його господарської діяльності, що є предметом вивчення відповідного курсу студентами економічних спеціальностей вищих учбових закладів.

Значення планування господарської діяльності визначається тим, що в його процесі визначаються напрямки, темпи і пропорції розвитку виробничої системи будь-якого рівня, основні показники її функціонування у визначеному періоді, а також збалансована забезпеченість управлінських рішень визначених завдань необхідними ресурсами. Цим самим планування виступає як вихідний регулюючий процес забезпечення ефективного розвитку народного господарства України і реалізації її економічної політики.

Формальне планування сприяє пошуку найбільш ефективних напрямків дій, обгрунтуванню і систематизації запланованих рішень, зменшенню ризиків прийняття неправильних управлінських рішень, по причинах помилкової або недостатньої інформації про можливості організації чи навколишнє ринкове середовище. Планування як таке, що служить для формування встановлених цілей і розробки шляхів їх реалізації, допомагає створити єдність загальної мети організації і тим самим с організуючою силою в діяльності підприємства.

Організаційно-економічна частина  в дисципліні "Економіка, організація і планування виробництва " є важливим етапом вивчення дисципліни, покликана закріпити теоретичні знання з дисципліни, а також навчити застосувати їх у практичній роботі.