Гендерні особливості менеджменту
2

Вступ

 

Необхідність дослідження гендерних аспектів менеджменту обумовлена динамічним залученням жінок до управління економікою. Традиційно психологічна актуальність даної проблеми усвідомлюється тепер в навіть таких віддалених галузях як економіка. Так виник один з наймолодших напрямів економічної науки – гендерна економіка. Особливої актуальності ці процеси набули в розвинених країнах. Але і в Україні гендерні проблеми в економіці, зокрема, участь жінок в управлінні, є також достатньо актуальними. Виникли нові сфери і форми зайнятості, пов'язані з розвитком інформаційної і ринкової інфраструктури, де жінки займають гідне місце. Зростає кількість зайнятих жінок в нових сегментах ринкової економіки. Так, серед фахівців з реклами, іміджмейкерів та маркетологів їх 50-60 %. Жінки складають половину електорату, помітно впливаючи на суспільний вибір. Останніми роками вони активно ввійшли і в політичне середовище, яке вимагає високого професіоналізму і відповідальності.

У даному індивідуальному навчально-дослідницькому завданні проаналізовано гендерні особливості керівника, які впливають на створення позитивного психологічного клімату в колективі.

Розглянуто типи та моделі управління жінок, гендерні аспекти керівництва колективом і особистістю, особливості міжособистісних відносин з урахуванням чоловічої та жіночої психіки та характерних рис інтелекту.

Наведено ряд факторів, які підтверджують, що жінка володіє високим управлінським потенціалом, завдяки чому вона може впливати на успішне формування та розвиток команди.