Аналіз ефективності операційної діяльності підприємства на прикладі
2

Вступ

Актуальність теми полягає в тому, що функціонування  будь-якого підприємства, незалежно від видів його діяльності і форм власності, в умовах ринку визначається його здатністю створювати необхідну і достатню величину доходу або прибутку. Аналіз прибутку займає провідне місце в системі комплексного фінансового аналізу, оскільки за ним оцінюється ступінь досягнення кінцевої мети діяльності підприємства.

Прибуток  є основним джерелом фінансування витрат на виробничий і соціальний розвиток підприємств. Тому створеного прибутку повинно бути достатньо не тільки для задоволення фінансових потреб самого підприємства, а для фінансування суспільних фондів споживання, розвитку науки, освіти, охорони здоров'я тощо. У збільшенні прибутку зацікавлені підприємство і держава.

Показники прибутковості є визначальними  в оцінках ефективності функціонування господарюючого суб'єкта за всіма видами діяльності: виробничою, комерційною, фінансовою та інвестиційною. В прибутку акумулюються результати виробництва й реалізації продукції (робіт, послуг), їх якості й асортименту, ефективності використання виробничих і фінансових ресурсів, результати ділового партнерства та виробничо-фінансового менеджменту Адже однією з головних причин економічних труднощів багатьох підприємств різних форм власності є їхня збитковість чи низька прибутковість, яка в основному залежить від ефективності операційної діяльності.

Метою курсової роботи є аналіз і пошук шляхів підвищення ефективності операційної діяльності  підприємства .

Головними завданнями роботи, що випливають з цієї мети, є:

-         провести теоретичні дослідження поняття "операційна діяльність підприємства";

-         розглянути сутність та зміст операційної діяльності підприємства;