Аудит обліку в роздрібній торгівлі
13

1.3. Огляд літературних джерел з аудиту розрахунків роздрібної торгівлі

 

Розглянемо як у періодичних виданнях висвітлюються проблеми та запитання даної теми (таблиця 1.3.1).

Таблиця 1.3.1

Огляд літературних джерел

з/п

Джерело

Короткий зміст

1

2

3

1.

Кловська Ю. Звіримо наші розрахунки в роздрібній торгівлі // Дебет-Кредит. – 2009. - №05. – с. 23. [4]

 

Одним із факторів достовірності даних в обліку роздрібного підприємства є звіряння залишків за основними бухгалтерськими рахунками. Найбільш істотними та «чутливими» щодо штрафних санкцій є рахунки дебіторської-кредиторської заборгованостей, взаєморозрахунки з податковою, пенсійним та соціальними фондами. В даній статті проводиться аналіз найбільш визначальних моментів, на які треба звернути увагу при підписанні актів звірок та узгодженні сум заборгованостей.

2.

Кондзелка М. Аудит – до валових витрат // Дебет-Кредит. – 2009. - №14. – с. 45. [7]

В даній статті пояснюється ситуація, коли, інвестори підприємства зі 100% іноземних інвестицій вимагають проведення аудиту. Вартість аудиторських послуг становить 30 тис. грн. Завданням автора є пояснення чи можна ці витрати включити до валових.

3.

Кловська Ю. Майбутнє аудиту: проблеми і перспективи // Дебет-Кредит. – 2010. - №09. – с. 18. [5]

Зважаючи на зростаючу цікавість громадськості до роботи аудиторів у нинішніх економічних умовах, АССА 27 січня 2010 р. в Києві ініціювала обговорення на тему «Майбутнє аудиту». Як виявилося, по суті, основними проблемами для бізнесу та аудиторів є корупція, недостатні прозорість та публічність.