Аудит обліку в роздрібній торгівлі
4

оживача.

Товарні запаси є однією з основних складових оборотних засобів торгівельних підприємств. До найбільш важливих елементів системи управління товарними запасами, які забезпечують методичну та інформаційну базу для прийняття оптимальних управлінських рішень, можна віднести облік та аналіз. Необхідність переходу України на систему обліку, прийняту в міжнародній практиці, потребує розробки та впровадження удосконаленої системи бухгалтерського обліку, аналізу та аудиту, яка наближена до організаційних та методологічних принципів міжнародних стандартів.

Значний вклад в теорію та методологію обліку, аналізу та аудиту товарів внесли українські вчені Білуха М.Т., Бутинець Ф.Ф., Горєлкін В.Г., Кузьмінський А.М., Сопко В.В., Голов С.Ф., Завгородній В.П., Зубілевич С.Я., Костюченко В.  та ін. Серед зарубіжних вчених слід назвати Соколова Я.В., Патрова В.В., Баканова М.І., Нідлза Б., Андерсона Х., Колдуелла Д., Муса Г., Вуда Ф., Антоні Р.

Метою дослідження є розробка рекомендацій, направлених на удосконалення методології і організації аудиту товарних запасів.

Реалізація мети дослідження обумовила необхідність вирішення в роботі таких задач:

  • розробити облікову класифікацію товарних запасів, яка враховує основні характеристики товарів як об’єкту бухгалтерського обліку;
  • розробити рекомендації щодо удосконалення організаційно-методичних процедур обліку товарних запасів;
  • обґрунтувати оптимальний склад вхідної та вихідної інформації щодо індивідуальних товарних одиниць, яку доцільно використовувати при веденні аудиту товарів;
  • удосконалити методику аудиту товарних запасів.