Біогеохімічний кругообіг алюмінію
7

     2.2. Алюмінієві банки для напоїв

Легкий, твердий і такий, що легко набуває будь-якої форми - це високотехнологічний матеріал, як використовують усюди. Наприклад, такий незамінний предмет, як жестяна банка для газованих напоїв.

Це дуже ефективна упаковка, просто ідеальна посудина. Всередині кожної банки великий тиск, зазвичай близько 10кг на 1см2, втричі більше, ніж на покришку авто. І цей тиск стримує лист металу тонший, ніж паперовий листок.

Як алюмінію вдається стримувати вибуховий тиск газу? Все завдяки ідеальній формі. На спеціальний металопрокатних заводах, перетворення в банку починається під вагою 9-ти тонного пресу. Спочатку прес вибиває плоскі диски. Кожен диск розтягують, щоб він міг стати цілою жестяною банкою. Дивним чином алюміній може витримати це не ламаючись і без розривів. Він настільки еластичний, що його навіть не потрібно нагрівати, щоб надати йому нової форми. Це дозволяє зберігати свіжість продукту краще, ніж в будь-якій іншій упаковці, це великий плюс даного металу. Витягування відбувається за допомогою циліндра, який з великою силою б’є по центру раніше отриманого диску. Сила удару витягує метал в 400 разів, щоб отримати цілу банку.

Потім банки складають на спеціальні піддони, та відправляють на заводи з виробництва газованої води, пива тощо, банки наповнюють і запаковують.

Щоденно лише в одній країні переробляється до півмільйона тон алюмінію. Його просто переробляти. Близько 2/3 всього виготовленого алюмінію сьогодні в обігу. Вивільнений від атомів кисню алюміній дуже стабільний, тобто його можна переробляти знову і знову, до безкінечності. Алюміній як свиня, ніяких відходів, все перероблюється. Утилізовані банки потрапляють на спеціальні заводи. Після перевірки банки потрапляють під могутній гідравлічний прес, який робить з них ідеальні кубики. Ці кубики переплавлять і заново пустять на банки. Для статистики: кожна банка проходить свій життєвий цикл за три місяці. Будь яка банка може пройти цей круг і знову опинитися у вас в руках, використавши при цьому величезну кількість енергії. При переробці не відбувається ніяких викидів шкідливих газів у атмосферу.