Економічна сутність показників платоспроможності підприємства
1

Розділ 1      ЕКОНОМІЧНА СУТНІСТЬ ПОКАЗНИКІВ ПЛАТОСПРОМОЖНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА

В умовах ринкових відносин питанню платоспро­можності суб'єктів господарської діяльності приділяється особлива увага. Кожен суб'єкт господарювання повинен володіти достовірною інформа­цією про фінансову стійкість та платоспроможність як власного підпри­ємства, так і своїх партнерів. Оцінка фінансової стійкості дозволяє зов­нішнім суб'єктам аналізу (банкам, партнерам по договірних відносинах, контролюючим органам) визначити фінансові можливості підприємства на перспективу, дати оцінку фінансовій незалежності від зовнішніх дже­рел, скласти в загальній формі прогноз майбутнього фінансового стану.

Керівники підприємств повинні мати достовірну інформацію про наявність коштів, необхідних для розрахунків із заробітної плати з персоналом, за платежами в бюджет з фінансовими органами, за позиками з установами банків, за товарно-матеріальні цінності з постачальниками. Така інформація потрібна і для прогнозування фінансової діяльності на майбутнє.

В оцінці платоспроможності зацікавлені й підприємства-партнери, які надають комерційний кредит або вирішують питання про відстрочення платежів, й установи банків при визначенні кредитоспро­можності позичальників.

Інформаційною базою для оцінки платоспроможності підприємства є баланс, звіт про фінансові результати, звіт про рух грошових коштів, а також бухгалтерська інформація за поточними розрахунками.[G1]

Під платоспроможністю розуміють наявність у підприємства коштів для погашення ним у встановлений термін і в повному обсязі своїх боргових зобов'язань, які випливають із кредитних та інших операцій грошового характеру.


[G1]В 3 частину