Сутність громадського виховання молодого покоління
3

 

Вступ

 

Актуальність проблеми дослідження. Початок ХХІ століття характеризується новими політичними, економічними, соціально-культурними умовами, в яких відбувається формування громадянського суспільства, модернізація освіти та управління нею. Школа цілеспрямовано виконує важливе соціальне замовлення суспільства – формує громадянина-патріота, здатного розбудовувати суверенну Україну, плекає творчу особистість із високим рівнем інтелектуального і духовного розвитку, здатну забезпечити поступ нації до світової спільноти.

Управління системою громадянського виховання в навчальному закладі – це наукове розроблення і практичне забезпечення нової системи громадянського виховання, мета якого – сформувати в учнів комплекс громадянських якостей, потребу захищати інтереси України, реалізовувати свій особистісний потенціал на благо Української держави.

Актуальність проблеми дослідження визначається також необхідністю розвитку теорії громадянського суспільства, концепції “громадянського виховання”; вдосконалення управління системою громадянського виховання в навчальному закладі, використання інноваційних виховних технологій.

Перехід країн до громадянського суспільства призвів до визнання громадянського виховання як пріоритетного й зумовив зміни в професійно-кваліфікаційних вимогах до керівників загальноосвітніх навчальних закладів та в характері управлінської праці взагалі.

Традиційна система навчально-виховної роботи, що склалася в загальноосвітній школі, не дає в повному обсязі можливостей для розв’язання накопичених проблем, а саме для становлення й розвитку громадянськості учасників навчально-виховного процесу.