Цивільна оборона в сучасних умовах
3

Вступ

Цивільна оборона України є державною системою органів управління, сил і засобів, що створюється для організації і забезпечення захисту населення від наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, екологічного, природного та воєнного характеру.

Громадяни України мають право на захист свого життя і здоров'я від наслідків аварій, катастроф, значних пожеж, стихійного лиха. Особливо актуальним це стає в теперішній час, коли екологічне та природне становище в Україні бажає кращого.

Уряд України, інші органи виконавчої влади, адміністрації підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності і господарювання, повинні забезпечувати реалізацію цього права. Держава, як гарант цього права, створює систему цивільної оборони.

Мета її — захист населення від небезпечних наслідків аварій і катастроф, від стихійного лиха, сильнодіючих отруйних речовин, зброї. Заходи цивільної оборони поширюються на всю територію України, на всі верстви населення. Розподіл цих заходів за обсягом і відповідальністю за їх виконання здійснюється за територіально-виробничим принципом.

На сьогоднішній день в Україні було розроблено ряд законодавчих актів, які регулюють відносини в галузі цивільної оборони. До таких актів можна віднести: Закон України «Про Цивільну оборону України» та  «Положення про цивільну оборону України».

Цивільна оборона повинна розвиватись у всіх країнах без виключення: від економічно розвинутих до мало розвинутих країн, адже це є основною умовою належного захисту населення від надзвичайних ситуацій. Найбільшого розвитку та вдосконалення цивільна оборона, як система, отримала в країнах в яких постійно ведуться бойові дії. Це США, Росія, Ізраїль, Ірак, Куба ( часів холодної війни 1961-1980рр.), Японія.