Аналіз діяльності автотранспортного підприємства та існуючої організації перевезень пасажирів
37

не проводиться поліпшення роботи автобусів у годину "пік" за рахунок встановлення укорочених і експресних рейсів, переключення автобусів з маршруту на маршрут, зосередження автобусів у пункті виникнення пасажиропотоку і т.д.;

не передбачається скорочення нульових і малопродуктивних пробігів автобусів;

не узгоджується робота автобусного й іншого видів пасажирського транспорту.

Крім того, при наявності в автобусному парку декількох маршрутів, підготовка і складання нових розкладів вимагає так багато часу, що часто до моменту ххнього увведення вони мають потребу в коректуванні. Таких коректувань не робиться.

Зазаначені недоліки збільшують собівартість автобусних  перевезень, знижують продуктивність рухомого складу, погіршують рівень обслуговування населення. Погано складені розклади утрудняють диспетчерський контроль і регулювання руху автобусів на лінії.

У міських перевезеннях розклад повиний передбачати максимальне використання рухомого складу в годину "пік" і, навпаки, раціональне зменшення руху в іншій годині. З числа прийомів, спрямованих на раціональну побудову розкладів, варто рекомендувати наступні:

- скорочений інтервал руху автобусів у напрямку найбільшого пасажирського потоку за рахунок збульшення інтервалу в зворотному напрямку. Цей прийом можливий тільки у випадку, якщо зростання пасажиропотоку короткочасне;

- надання обідньої перерви водіям і кондукторам тільки в період зменшення пасажиропотоку;