Міжнародні лізингові операції
35

аміка його становлення є позитивною, про це свідчать таблиці, наведені раніше, але чи функціонує він на достатньому рівні, щоб посісти почесне місце серед лізингових ринків провідних країн світу? Це поки що залишається запитанням, на яке я спробую знайти відповідь у наступному пункті даного розділу.

 

 

3.2 Перспективи поширення міжнародних лізингових операцій на ринку України

 

Як вже було зазначено у попередньому розділі, незважаючи на значні проблеми лізингового ринку в Україні, все ж існують певні перспективи його розвитку. Для виокремлення переваг лізингу, доцільно було б порівняти його з іншими видами фінансування, наприклад з позикою.

 Оцінка переваг лізингової угоди має певну логіку, яка  полягає у наступному. Компанія, у якої є потреба у деякому активі, має визначити що є менш дорогим заходом –  лізинг обладнання чи його купівля (з урахуванням позикових коштів). Таким чином здійснюється оцінка внутрішньої  вартості сукупних лізингових витрат відносно позикових. Для  наглядної демонстрації оцінки і порівняння варіантів використаємо дані ТОВ “Слобода КО”.У компанії є можливість придбати обладнання для пакування (тари) або взяти його в лізинг у компанії ТОВ “Райффайзен Лізинг Аваль”. Поставлена задача –  оцінити, який варіант є більш сприятливим для компанії за наступних умов[20]. Вартість обладнання – 100 тис. грн. Строк, протягом якого передбачається використовувати обладнання  – 5 років, а строк дії лізингового договору – 4 роки. Застосовується прямолінійний метод нарахування амортизації, ставка – 20 %. Компанія має можливість отримати обладнання на умовах фінансового лізингу, щорічний платіж якого у кінці року складає  36 903 грн. (без нарахування ПДВ). Викуп обладнання по закінченню строку передбачається по залишковій вартості, яка складає 20 тис. грн. Лізинговим договором передбачається компенсація лізингодавцю витрат з експлуатації обладнання у розмірі 2000 грн. щорічно (без нарахування ПДВ). Дана сума включається у