Державне регулювання іноземних інвестицій в Україні
23

РОЗДІЛ 2.

АНАЛІЗ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ В УКРАЇНІ

2.1. Основні тенденції зміни структури іноземного інвестування на

сучасному етапі

 

 

Достатньо важливу роль у розвитку будь–якої країни світу відіграють іноземні інвестицій. Залучення коштів іноземних інвесторів значним чином сприяє активізації інвестиційних процесів, використанню зарубіжного досвіду, впровадженню новітніх технологій, розвитку різних форм підприємницької діяльності, зростанню інвестиційного потенціалу країни та інше.

Україна потенційно має можливості стати однією із передових країн за залученням іноземних інвестицій. Цьому сприяють значний природно–ресурсний потенціал, значно вигідне економіко–географічне положення, досить кваліфікована та порівняно дешева робоча сила та інше [7].

В економічному житті кожної країни інвестиції є одним із основних чинників економічного розвитку. Він також стверджує те, що залучення фінансових ресурсів являється досить важливим чинником для забезпечення стійкого розвитку економіки будь–якої країни. Що стосується України, то дане питання є особливо важливим та актуальним, що викликано труднощами із забезпеченням стабільного економічного розвитку в умовах відсутності достатніх власних фінансових ресурсів [8].

Таким чином, цілком зрозумілим є той факт, що іноземні інвестиції є базовою передумовою забезпечення сталого розвитку будь–якої країни, особливо якщо дана країна має певні перешкоди розвитку, викликані частіше за все недостатністю власних коштів для розвитку вітчизняного виробництва та економіки в цілому.