Вплив національного соціокультурного середовища на діяльність міжнародних компаній
23

брак, позичатися благодійністю та бути чесними. Ці переконання формують специфічне відношення до подій та відповідати нормам поведінки.

Компанії працюють в певному соціально-культурному середовищі, в яких переважають певні конкретні настанови, життєві цінності та традиції. Тому соціокультурні фактори, серед яких переважають настанови, життєві цінності і традиції, значною мірою впливають на організацію.

Так, соціокультурні фактори можуть впливати на визначення продукції або послуг, створюваних організацією, що люди прагнуть купувати. Наприклад, при покупці одягу, відповідного домінуючій моді, сучасним течіям і смакам, люди часто готові платити більше за предмет туалету, на якому стоїть ім'я відомого модельєра оскільки, як їм здається, це придає їм додаткової ваги в суспільстві.

В той же час соціально-культурні фактори впливають також на організацію роботи колективу компанії з урахуванням традицій, що склалися. Люди, які тривалий час працюють на одному підприємстві, виробляють певний «стиль» поведінки, якої вони дотримують. Молода генерація може не сприймати даних традицій та створювати «виклики» – етичну практику ведення бізнесу, прийняту в тій або іншій країні.

Від соціокультурних факторів залежить безпосередньо й образ життя споживача, який залежить від моральних та релігійних норм й шляхом цього на його попит на товар, та на відношення окремої особи до роботи, що в свою чергу, впливає на його ставлення до обсягу зарплати і умов праці.

Таким чином, підкреслюючи важливість обліку керівництвом соціокультурного впливу, варто зауважити, що компанії мають бути в змозі передбачати зміни очікувань суспільства і обслуговувати їх більш ефективно, ніж конкуренти [6].

В рамках даного дослідження вважаємо за доцільне звернути увагу на проблеми ділового спілкування та можливі варіанти їх рішення (рис.2.1).