Застосування неметалічних елементів, та матеріалів, що забезпечують значну економічну ефективність
17

Вплив на гуму негативних температур викликає зниження і навіть повну втрату Високоеластіческая властивостей, перехід до склоподібного стану та зростання її жорсткості в тисячі і десятки тисяч разів. Старіння гуми спостерігається при зберіганні та експлуатації гумових виробів під впливом немеханических факторів. Світло, теплота, кисень повітря, озон викликає хімічні реакції окислення та інші зміни каучуку. Механічні напруги можуть активізувати ці процеси. Випробування на старіння проводять як в природних, так і в штучних умовах. Процес старіння по-різному позначається на резинах. Найгірші показники при тепловому старінні мають гуми на хлоропреновий каучуку, у гум з СКТ відбувається деяке зміцнення, не змінюється міцність гум з СКЕП; по відносному подовженню краще показники у гум на основі ненасичених каучуків. Слід зазначити низьку стійкість до теплового старіння гум з НК.

1.1             Загальні відомості, склад і класифікація клеїв та ефективність застосування.

Клеями зазвичай називають колоїдні розчини плівкоутворюючих полімерів, здатні при затвердінні утворювати міцні плівки, добре прилипають до різних матеріалів.[2]

    Клейові сполуки в порівнянні з іншими видами нероз'ємних з'єднань (заклепувальний, зварними і ін.) Мають ряд переваг: можливість з'єднання різних матеріалів (металів і сплавів, пластмас, стекол, кераміки та ін.) Як між собою, так і в різних поєднаннях; атмосферостойкость і стійкість до корозії клейового шва; герметичність з'єднання; можливість з'єднання тонких матеріалів; зниження вартості виробництва; економія маси і значне спрощення технології виготовлення виробів. Недоліками клейових з'єднань є відносно низька тривала теплостійкість (до 350 ° С), обумовлена ??органічної природою плівкоутворювального; невисока міцність склейки при нерівномірному відриві; часто необхідність проведення склейки з підігрівом; схильність до старіння. Однак є ряд прикладів тривалої експлуатаційної стійкості клейових з'єднань.