Застосування неметалічних елементів, та матеріалів, що забезпечують значну економічну ефективність
31

2.1                    Неорганічні матеріали та їх економічна ефективність.

 

    Неорганічним матеріалами притаманні негорючість, висока стійкість до нагрівання, хімічна стійкість, несхильність до старіння, велика твердість, хороша опірність стискає навантажень. Однак вони володіють підвищеною крихкістю, погано переносять різку зміну температур, слабо чинять опір розтягують і ізгібающім зусиллям і мають велику щільність Порівняно з органічними полімерними матеріалами. Основою неорганічних матеріалів є головним чином оксиди і безкисневі з'єднання металів. Оскільки більшість неорганічних матеріалів-містить різні сполуки кремнію з іншими елементами, ці матеріали об'єднують загальною назвою силікатні. В даний час застосовують не тільки сполуки кремнію, але і чисті окисли алюмінію, магнію, цирконію та ін., Що володіють більш цінними технічними властивостями, ніж звичайні силікатні матеріали. Неорганічні матеріали підрозділяють на неорганічне скло, стеклокристаллические матеріали - ситалли і кераміку.

1. Неорганічне скло

    Неорганічне скло слід розглядати як особливого виду затверділий розчин - складний розплав високої в'язкості кислотних і основних оксидів. Стеклообразное стан є різновидом аморфного стану речовини. При переході скла з розплавленого рідкого стану в твердий аморфне в процесі швидкого охолодження і наростання в'язкості безладна структура, властива рідкому стану, як би «заморожується;). У зв'язку з цим неорганічні скла характеризуються невпорядкованістю і неоднорідністю внутрішньої будови.

   До складу неорганічних стекол входять стеклообразующие окисли кремнію, бору, фосфору, германію, миш'яку, що утворюють структурну сітку і модифікують окисли натрію, калію, літію, кальцію, магнію, барію, що змінюють фізико-хімічні властивості скломаси. Крім того, до складу скла вводять оксиди алюмінію, заліза, свинцю, титану, берилію та ін., Які