Застосування неметалічних елементів, та матеріалів, що забезпечують значну економічну ефективність
7

   Макромолекули можуть бути побудовані з однакових за хімічною будовою мономерів або різнорідних ланок. У першому випадку з'єднання називаються гомоіолімерамі (або полімерами), у другому - сополимерами. Іноді макромолекула речовини складається з чергуються великих хімічно однорідних відрізків (блоків) різного складу (блок-сополімери).

Можна в процесі синтезу до головної молекулярної ланцюга, що з одних мономерів, «прищепити» відрізки з інших мономерів, тоді отримують так звані щеплені сополімери.

   Коли основна ланцюг побудована з однакових атомів, полімер називають гомоцепні, з різних гетероцепні. Велике значення має стереорегулярность полімеру, коли всі ланки і заступники розташовані в просторі в певному порядку. Це надає матеріалу підвищені фізико-механічні властивості (порівняно з нерегулярними полімерами).Полімери зустрічаються в природі - натуральний каучук, целюлоза, слюда, азбест, природний графіт. Однак провідною групою є синтетичні полімери, одержувані в процесі хімічного синтезу з низькомолекулярних сполук. Можливості створення, нових полімерів і зміни властивостей вже існуючих дуже великі. Синтезом можна отримувати полімери з різноманітними властивостями і навіть створювати матеріали з наперед заданими характеристиками.

   Класифікація полімерів. Для зручності вивчення зв'язку складу, структури з властивостями полімерів їх можна класифікувати за різними ознаками (складом, формою макромолекул, фазовому стану, полярності, відношенню до нагрівання). По складу всі полімери поділяють на органічні, елементоорганіческіе, неорганічні. Органічні полімери складають найбільш велику групу сполук. Якщо основна молекулярна ланцюг таких з'єднань утворена тільки вуглецевими атомами, то вони називаються карбоцепні полімерами. Вуглецеві атоми з'єднані з атомамі-водню або органічними радикалами.