Метод аналізу ієрархій
11

3 Опис програми

Запропонована програма дозволяє спростити роботу аналітиків, котрі повинні приймати рішення на підставі оцінок від експертів із різних сфер знань (мови програмування, Інтернет технології, обчислювальна техніка, операційні системи). У якості демонстрації роботи системи було обрано завдання для знаходження ліпшого середовища програмування серед тих, котрі задав керівник анкетування.

3.1 Базові частини

Робота складається з трьох модулів, котрі обмежують круг користувачів та вирішують різні функціональні задачі для знаходження оптимального результату: експертний модуль, модуль керівника опитування, модуль обчислення (див. рис.3.1).

Перша частина реалізує роботу експертних груп та запис результату опитування по конкретним критеріям для цієї групи. На етапі введення експертних оцінок користувач має право проглянути та змінити дані по минулому оцінюванню, або ввести нові оцінки у разі, якщо керівник опитування вирішив змінити кількість і види варіантів, які оцінюються за статичними критеріями (зручність, можливості, ресурси, популярність і складність розробки). Отже, експерти мають право вводити нові оцінки та коригувати старі дані, зберігати результати та нормовані оцінки по усім критеріям загалом (якщо хоч одне критерій залишиться без оцінок, збереження не буде можливим).

У другій частині вплинути на результат надається можливість керівникові проекту. У його обов’язки входить редагування компетентності експертів тієї чи іншої групи з приводу вирішення поставленої задачі, зміна кількості і видів варіантів, що оцінюються, введення оцінок критеріям оцінювання. Оцінка компетентності експертів впливає на те, наскільки (у процентах) буде враховуватись думка тієї чи іншої групи. При зміні кількості та типу варіантів оцінюваних продуктів дані за минулі оцінювання стають архівними і експертам надається можливість провести оцінювання повторно. Завдяки оцінкам критеріїв ми також вираховуємо, наскільки той чи інший критерій впливає на кінцевий результат знаходження оптимального варіанту.

Остання частина – це машина обрахунку результату. Доступ до неї має лише керівник проекту. Обов’язковою умовою правильного алгоритму підрахунку є наявність оцінок по усім експертним групам. Додатково ми повинні мати не порожні файли по оцінкам критеріїв та компетентності експертних груп.