Моніторингові дослідження переробки стічних міських вод
11
  • кислоти, луги, розчинники, смоли, бензин, мазут і інші нафтопродукти;
  • розчини, які містять сірководень, сірковуглець;
  • речовини, здатні засмічувати труби, решітки, колодязі;
  • вибухонебезпечні суміші і агресивні гази, що викликають корозію.

Скид стічних вод промислових підприємств в міську систему водовідведення повинний проводитись рівномірно на протязі доби. Залпові скиди не допускаються.

Скид стічних вод у водні об’єкти після очистки на загальноміських очисних спорудах регламентується нормативами гранично допустимих скидів забруднюючих речовин (ГДС). ГДС – це максимально допустима маса речовини, що викидається зі стічними водами за одиницю часу, яка дозволяє забезпечити дотримання норм якості води. ГДС встановлюється для кожного випуску стічних вод у водний об’єкт.

Враховуючи обмежені можливості загальноміських очисних споруд, управління по експлуатації цих споруд встановлює для підприємств, що скидають стічні води в міську систему каналізації, ліміти по кількості і складу промислових стоків.

Скидання стічних вод у водойми є одним із видів водокористування і здійснюється відповідно до дозволу, який видають місцеві органи екологічної безпеки (районні та міські управління екології Мінекології України). Після скидання стічних вод допускається деяке погіршення якості води у водоймах, однак це не має впливати на їх життєдіяльність і можливості подальшого використання водойми як джерела водопостачання, риборозведення, відпочинку.

Відведення стічних вод у водойми регламентується нормами граничнодопустимого скидання (ГДС) забруднювальних речовин. ГДС — це маса речовини у зворотній воді (вода зворотна — це вода, що повертається за допомогою технічних споруд і засобів із господарської ланки колообігу води в його природні ланки у вигляді стічної, шахтної, кар’єрної чи дренажної), максимально допустима до відведення з установленим режимом у певному пункті водного об’єкта за одиницю часу з метою забезпечення норм якості води в контрольному створі або непогіршення природного складу і властивостей води, які сформувалися, якщо якість їх гірша, ніж нормативна.

У разі скидання, пов’язаного з плановим ремонтом каналізаційних мереж і споруд підприємствами, що експлуатують комунальні системи каналізації, встановлюється тимчасово узгоджений природоохоронними