Індивідуальні особливості мислення та критерії розумового розвитку
55

ВИСНОВКИ ДО РОЗДІЛУ 3

Перед проведенням дослідження було висунуто стереотипні твердження про стилі мислення учнів різних профілів навчання,які необхідно було спростувати чи підтвердити.

У ході проведення першої методики було підтверджено, що більшість учнів філологічного профілю навчання мають синтетичний та ідеалістичний стилі мислення (більшість учнів має синтетичний стиль).

Наполовину правильним виявилося і твердження про те, що учні хіміко-біологічного класу мають аналітичний та прагматичний стилі мислення (більшість учнів має аналітичний та синтетичний стилі).

Не було підтверджено те, що учні гуманітарного профілю мають реалістичниц стиль мислення (більшість учнів має синтетичний стиль мислення).

У ході проведення другої методики усі твердження було спростовано, оскільки змішаний стиль мислення зустрічається набагато частіше, ніж «правопівкульний» чи «лівопівкульний» стилі.

Отже, деяка закономірність у стилях мислення учнів щодо обраного ними профілю навчання простежується, проте не завжди стиль мислення буде відповідати тому профілю навчання, за яким навчається дитина.