Ціноутворення товарів та послуг в мережі Інтернет
13

Індивідувальна пропозиція товарів і послуг у відповідності із визначеними запитами споживачів дозволяє запроваджувати індивідуальне ціноутворення.

На зниження цін у мережі Internet суттєво впливають такі фактори як залучення торгових агентів, зворотні аукціони, на­явність безмитних зон, високий рівень конкуренції, цінова ела­стичність ринку, швидка зміна цін, формування венчурного ка­піталу.

Оптимізація впливу різноманітних факторів на ціноутво­рення досягається ціновою стратегією, причому традиційні цінові стратегії загалом можуть застосовуватися і в електро­нній комерції. Зокрема, виділяють такі типи стратегій ціноу­творення[7]:

1) Ціноутворення проникнення — при випуску на ринок нового товару чи послуги ціна на нього встановлюється на досить низькому рівні для завоювання запланованої частки ринку.

2) Стратегія «знімання вершків» — продаж нових товарів по завищених цінах для залучення новаторської частки корис­тувачів. Поступово фірма знижує ціни, залучаючи нові сегмен­ти споживачів.

3) Ціноутворення просування, яке спрямоване на стиму­лювання першої покупки або покупок під час розпродажів. У цьому випадку просування може бути чітко спрямоване на пев­ний сегмент споживачів, які в мережі Internet є більш лояльни­ми, ніж традиційні покупці на реальному ринку.

4) Стратегія «цінового лідера», який встановлює найнижчу ціну на новий товар у певній категорії, поповнюючи свої дохо­ди за рахунок реклами.

5)  Сегментоване ціноутворення передбачає встановлення цін для певного сегмента ринку, певної місцевості або певного товару.