Рекламна діяльність підприємства ( на прикладі ТОВ " Глобинський м'ясокомбінат")
29

обов'язково будуть представниками цільової групи.

Тим не менш, це найбільш поширений метод відстеження своєї реклами в тій невеликій кількості середніх і невеликих українських компаній, які замислюються над проблемою оптимізації рекламного бюджету.

При вимірі ефективності з допомогою польових опитувань, зазвичай використовуються два методи:

  1. Опитування груп споживачів.
  2. Опитування різних груп.

Обидва ці методи мають один загальний недолік - коли ефективність виміряна - вже пізно щось змінювати, рекламна кампанія пройшла, бюджет витрачений, а ефект може бути нульовим.

Для підвищення ефективності рекламної кампанії також корисно час від часу звіряти "погляд на світ" рекламодавця, рекламіста і потенційного покупця. Іноді при створенні рекламної кампанії рекламіст і замовник лобами упираються в "професіоналізмі" один одного. Рекламіст вважає, що, так як він фахівець в області реклами, то він точно знає, яка реклама ефективна. Менеджер в свою чергу вважає себе фахівцем у своїй галузі бізнесу і йому видніше, яка реклама буде ефективніше для його товару або послуги.

Цей спір легко вирішити, коли на етапі проектування рекламної кампанії разом з креативом, дизайном, медиапланом створюється механізм вимірювання ефективності кожного конкретного рекламного повідомлення. Таким механізмом в самому спрощеному вигляді може служити список контрольних питань для оцінки ефективності проведеної рекламної кампанії (рекламної акції):

1. Основні рекламні цілі рекламної кампанії  акції: мета, назва акцій, категорія клієнтів, на яких це розраховано.

2. Основні способи досягнення цілей: що розроблялося, що виготовлялося,