Інфекційне поширення шоків в глобальному середовищі
41

План включав втілення 45 невідкладних заходів та реалізацію однієї тисячі проектів. Пріоритетними напрямами визначені: транспортна галузь, будівництво нового соціального житла, сфера правосуддя та оборонний комплекс, дослідницька діяльність та освіта, реконструкція міст. Головною складовою плану є стимулювання платоспроможності підприємств та реалізація державних інвестиційних програм, що були заморожені через відсутність фінансування, у сумі 10,5 млрд. євро.

За підсумками 2009 року освоєно близько 75 % запланованої суми інвестицій Плану активізації економіки. Завдяки вжитим Урядом Франції в рамках цього Плану заходам у 2009 році було створено рекордну кількість (510 тис) малих та середніх підприємств. Починаючи з ІІ кв. 2009 року з'явились ознаки оздоровлення внутрішньоекономічної ситуації. Після спаду ВВП в ІV кв. 2008 року на 1,5 % та у І кв. 2009 року на 1,4 %, протягом ІІ-ІІІ кв. 2009 року спостерігається поквартальне зростання ВВП на 0,3 %. В IV кв. Нацбанк Франції прогнозує ріст ВВП на 0,6 %. За результатами 2009 року спад економіки Франції, як зазначають експерти, сягне -2,25 % ВВП.

Введена в дію програма звільнення малих підприємств (до 10 працівників) від соціальних відрахувань при наймі на роботу нових співробітників, за даними Міністерства економіки, промисловості та зайнятості Франції, сприяла створенню біля 800 тис. нових робочих місць. [10, 27]

 

 

2.2.3 Розвиток кризи на Близькому та Середньому Сході та антикризові заходи урядів

 

 

Криза також не оминула Близький та Середній Схід, хоча для даного регіону наслідки кризи були не такими згубними як для країн Європи.