Інфекційне поширення шоків в глобальному середовищі
45

,2 %). Зважаючи на третю поспіль посуху в Сирії, яка сильно завадила аграрному сектору країни, жорстку рецесію у текстильній промисловості не тільки Сирії, регіональними експертами зроблена переоцінка прогнозних даних. Зокрема МВФ прогнозує зростання ВВП у 2009 році на рівні 3 %, у 2010 році – 4,2 %, при цьому прогноз уряду Сирії на 2009 рік також зменшений до рівня 4,5 %. [4]

Оновлені прогнозі ґрунтуються на даних про незначне зростання виробництва у нафтовому секторі та чутливим падінням у не нафтових секторах до рівня 4,5 %. При цьому відбулись помітні зменшення темпів зростання у виробничому секторі, будівництві та обслуговувані, що частково було компенсовано помірним підйомом у сільському господарстві, туристична галузь знаходиться на стабільному зростанні.

Об’єми прямих зовнішніх інвестиції та грошових переказів до Сирії, незважаючи на кризу, зменшились неістотно. Валові золотовалютні запаси Сирії залишились на задовільному рівні – 17 млрд. дол. США. Дефіцит бюджету у 2009 році зросте і очікується на рівні 5,5 % від ВВП, що відтак є досить задовільним показником. [10]

 

 

2.2.4 Антикризові заходи в Азії та Африці

 

 

У 2009 році Китай успішно здійснив поставлену задачузабезпечити 8 % ріст економіки. За даними Держстату КНР ВВП Китаю у 2009 році склав 33,535 трлн. юанів (прибл. 4,910 трлн. дол. США), збільшившись на 8,7 %. У першому кварталі минулого року темпи росту китайської економіки склали 6,1 %, у другому кварталі темпи росту збільшились7,9%, у третьому економіка Китаю зросла на 9,1 %, у четвертомуна 10,7 %.

Як відзначає статистичне відомство КНР, під впливом глобальної фінансової кризи 2009 рік став найбільш важким роком для китайської економіки, але незважаючи на труднощі, китайському уряду вдалося у короткі терміни стримати помітне зниження темпів росту економіки завдяки проведенню активної фінансової політики і поміркованої м'якої грошово-кредитної політики, а також за рахунок ряду заходів для забезпечення росту економіки, перебудови економічної структури, поглиблення реформ і поліпшення добробуту населення.