Інфекційне поширення шоків в глобальному середовищі
63

по­чатку осені 2008 р.[9, 27]

 

 

3.3 Шляхи подолання фінансово-економічної кризи Україною

 

 

За словами керівника групи радників глави НБУ Валерія Литвицького, Україна за період першої половини 2010 року, між другим і третім кварталами, змогла таки вийти зі стану рецесії. Однак, щоб вести мову про повномасштабний вихід із кризи необхідне виведення з рецесії будівництва та сільського. Крім цього, для того, щоб сміливо заявляти про беззастережне подолання кризи, Україна має подолати ряд завдань:

- повернення бюджету до рівнів розривів, які існували до кризи,

- відновлення докризових обсягів виробництва,

- утримання стабільності курсу не тільки на факторах, які грунтуються на зовнішньому запозиченні, але й відновлення грошового припливу по поточних операціях.

Для боротьби з кризою та задля подолання її негативних наслідків МВФ виділив Україні 16,4 млрд дол. за програмою «stand-by». Також в країні зберігався досить високий рівень фіскальної дисципліни: дефіцит бюджету склав 1,5 % ВВП у 2008 р. та близько 3 % ВВП – у січні-липні 2009 р. У 2010 р. дефіциту бюджету скоротився до 4 % ВВП (включно з відрахуваннями до Нафтогазу).

Кабінетом Міністрів України була розроблена Програма діяльності з метою концентрації зусиль усіх гілок влади на зменшенні негативного впливу світової фінансової кризи на економіку України та створення сприятливих умов для посткризового розвитку економіки шляхом посилення європейської інтеграції та підвищення ефективності політики Уряду.