Психологічні особливості вольової сфери учнів та шляхи її розвитку
7

Структура роботи. Основними структурними елементами роботи є: вступ, три розділи основної частини, висновок, бібліографічний список використаної літератури, додатки.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розділ 1. ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ВОЛЬОВОЇ СФЕРИ У ШКІЛЬНОМУ ВІЦІ.

 

1.1. Різні підходи до проблеми вольової сфери особистості у наукових джерелах

 

Прояв волі (точніше було б - "сили волі", вольового зусилля) в різних специфічних ситуаціях змушує говорити про вольові якості, властивості особистості. При цьому як саме поняття "вольові якості", так і конкретний набір цих якостей залишаються досить невизначеними, що змушує деяких вчених сумніватися в дійсному існуванні цих якостей

До цих пір є великі труднощі в розведенні або ідентифікації понять, що позначають вольову активність. Чи виявляє дитина, вимагає від батьків, щоб йому неодмінно зараз купили вподобану іграшку наполегливість, завзятість? Чи завжди дисциплінованість і ініціативність характеризують силу волі? Чому у психологів рішучість неодмінно згадується разом, зі сміливістю. Де грань між моральним і вольовим якістю? Чи всі вольові якості моральні? Ці та ряд інших питань представляють не тільки теоретичний, а й практичний інтерес, оскільки від їх вирішення залежать методи діагностики вольових проявів і педагогічні методи розвитку конкретного вольового якості.