Інтелектуальні ресурси України
28

інвестування в майбутнє, це основа багатства країни, окремого підприємства, кожної людини. Саме інтелектуальний капітал визначає конкурентоспроможність економічної системи, є ключовим ресурсом її розвитку. Інтелектуальні інвестиції є підґрунтям створення інформаційної економіки. Тому проблема розвитку інтелектуальних інвестицій є дуже актуальною для України.

Однією з основних складових високого соціально-економічного розвитку кожної країни є збільшення обсягу інвестицій в інтелектуальний капітал як найцінніший актив. Ринкова економіка вимагає від кожного підприємства, окремого працівника постійного інтелектуального та творчого розвитку, а, отже, збільшення інвестицій в розвиток інтелектуальної власності. А вона, в свою чергу, стає джерелом майбутнього доходу, високої ефективності та мають значний економічний ефект.Ринкова економіка – це економіка знань. Знання випереджають роль засобів виробництва і природних ресурсів. За оцінками Світового банку, фізичний капітал у сучасній економіці формує 16% загального обсягу багатства країни, природний – 20%, а людський 64%.(Рис.3.1) У таких країнах, як Японія та Німеччина, частка людського капіталу становить близько 80% національного багатства [10 с.84].

Рис.3.1. Порівняльна характеристика частки людського капіталу

на  2013р. [22 с.23]

 

У високорозвинених країнах держава значну увагу приділяє науково-технічній діяльності, інвестує кошти, що дозволяє підвищити цінність інтелектуального