Інтелектуальні ресурси України
7

суб'єктивних (внутрішніх) сил і об'єктивних (зовнішніх) чинників. Використання трудових ресурсів тісно пов'язане з ресурсами часовими, які має система для реалізації мети, задля якої вона існує.

Розглядаючи розумові здібності, знання і навички, слід зазначити, що вони є характеристикою рівня інтелекту особи (позначимо цей показник як LIP), мотиваційна система особистості - інші якості людини, необхідні їй для роботи в народному господарстві (позначимо цей показник як МІР), а фонд часу, який особа має для реалізації мети, задля якої вона існує, шляхом ефективного використання власного інтелекту (позначимо даний показник як ГР), ІРО можна і слід вважати функцією трьох вищеназваних чинників:

 

ІРО = F(LIP,MIP,TIP).                                                 (1.1)

 

Комплексне врахування всіх трьох виділених вище чинників при визначенні ІРО є обов'язковим, оскільки за відсутності хоча б однієї із них поняття «інтелектуальний ресурс особи» втрачає сенс [31].

Очевидно, що патологічно низький рівень інтелекту (Llp= 0), абсолютно демотивована поведінкаір = 0) чи відсутність часового ресурсу=0) за­перечують можливість мотивованого, цільового і ефективного прояву інтелек­ту особи, тобто ІРО = 0. Одночасне ж виконання умов LІР> 0, МІР> 0 і ГІР> 0 утворює певний особистісний інтелектуальний ресурс ІРО> 0, який може бути корисним як для цієї особи, так і для відповідно детермінованої групи лю­дей, до якої ця особа належить. Інтелектуальний ресурс групи осіб визначатиметься сумою інтелектуальних ресурсів окремих людей:

 

                                                   (1.2)

 

де N - кількість членів групи.