Валютні операції
3


1. Програма дисципліни «Валютні операції»

1.1 Пояснювальна записка

Дисципліна «Валютні операції» вивчається студентами спеціальностей 7.050107 «Економіка підприємства» і 7.050106 «Облік та аудит».

Мета дисципліни – вивчення сукупності валютних відносин, як специфічної форми суспільних відносин, підсистеми економічного базису. Це необхідно майбутньому спеціалісту, щоб об'єктивно оцінювати економічні процеси, які відбуваються в суспільстві; розуміти суть і тенденції розвитку валютних відносин та їх особливості у сфері державних фінансів, міжнародних фінансів і фінансів господарських одиниць, а також, щоб уміти розробляти й вирішувати питання теорії і практики розбудови валютної політики держави.

Завдання курсу – дати правильне розуміння закономірностей у сфері фінансових і валютних відносин держави, господарства й населення, розкрити можливості використання цих закономірностей у практиці валютно-фінансової роботи; з’ясувати роль валюти і валютних цінностей в економічній перебудові суспільства на шляху розвитку ринкових відносин; визначити сукупність заходів, що забезпечують використання валюти і валютно-фінансових відносин, як одного з дійових важелів економічної політики держави.

1.2. Тематичний план дисциплiни «Валютні операції» для студентів денної форми навчання

n/n

Назва теми

Всьо-го

годин

Кредит

ЕСТS

Аудит.

заняття

у тому числi:

Інд.

зан.

Самост.

робота студ., год

лек-цiї

практ. заняття

Розділ 1

36

1

10

8

2

4

22

Модуль 1

1.

Зовнішньоеконо-мічна діяльність і валютно-фінансові відносини України

7

2

2

-

1

4

2.

Структура валютного механізму України

12

3

2

1

1

8

3.

Міжнародні валюти та розвиток світової валютної системи

17

5

4

1

2

10