Валютні операції
6


операції. Їх функції. Форвардні котирування валют. Форвардна маржа. Премії та скидки. Валютні операції “СВОП”. Валютні опціони. Опціон купівлі. Опціон продажу. Валютний арбітраж. Процентний арбітраж. Валютно-процентний арбітраж. Ф’ючерсний ринок валют, його особливості та механізм функціонування. Ринок євровалюти, його особливості.

& Література: [1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 16, 17, 20, 21].

Модуль 3

Тема 5. МІЖНАРОДНІ ВАЛЮТНІ РОЗРАХУНКИ: ЇХ ВИДИ ТА ВІДМІННОСТІ

Розвиток міжнародних розрахунків та їх форми. Фактори, що впливають на вибір форми міжнародних розрахунків. Суб'єкти міжнародних розрахункових відносин. Документарний акредитив та його характеристика. Документарне та чисте інкасо. Характеристика уніфікованих правил з документарного акредитиву та документарного інкасо. Банківський переказ. Система СВІФТ. Історія створення та особливості. Особливості проведення розрахунків по відкритому рахунку. Особливості проведення міжнародних розрахунків в Україні. Фінансові умови зовнішньоторговельних контрактів. Валюта контракту та валюта платежу. Види платежів. Кошти платежів. Страхування від валютних ризиків. Міжнародні розрахунки з використанням векселів. Види векселів.

& Література: [8, 9, 12, 14-16].

Тема 6. ВАЛЮТНІ РИЗИКИ, МЕТОДИ ЇХ СТРАХУВАННЯ

Визначення комерційних ризиків. Основні чинники, які обумовлюють валютні ризики. Способи страхування валютних ризиків. Захисні застереження СДР і ЄВРО як база багато валютного застереження. Сучасні методи страхування валютних ризиків.

& Література: [1, 2, 4, 8, 9, 11, 12, 15, 16, 21].

2. Методичні поради по вивченню дисципліни

Загальні методичні поради

Міжнародні валютні операції — складова частина й одна з найбільш складних сфер ринкового господарства. У них знаходять своє відображення проблеми національної і світової економіки, розвиток яких йде паралельно і тісно переплітаючись.

Під впливом багатьох факторів функціонування міжнародних валютно-кредитних операцій характеризується частими змінами. Тому