Економічний механізм функціонування підприємств
3


1. ПРОГРАМА ДИСЦИПЛІНИ

1.1. Пояснювальна записка

Курс "Економічний механізм функціонування підприємств" є спеціальною дисципліною з підготовки бакалаврів та спеціалістів з економіки. Головна мета дисципліни - оволодіння спеціалістами методологією побудови та закономірностями функціонування внутрішнього економічного механізму підприємства, методикою оцінки діяльності підрозділів, обчислювання їх планових показників та розробки системи стимулювання розвитку й ефективності.

В результаті вивчення дисципліни студент повинен знати: аспекти системної побудови підприємства, його функціональну структуризацію сутність внутрішнього економічного механізму, умови та ефективність діяльності підрозділів; особливості (систему та зміст) внутрішнього планування; порядок розробки виробничої програми підрозділів основного виробництва; склад витрат підрозділів, їх формування за місцем та калькуляційними одиницями; форми контролю діяльності підрозділів; дію механізмів матеріального та нематеріального стимулювання персоналу; специфіку компенсаційно - еквівалентних відносин та матеріальної відповідальності як умови ефективної взаємодії підприємств; методи економічної діагностики і оцінки техніко-технологічного стану виробництва, його організаційного рівня.

Повинен вміти: оцінювати ефективність економічного механізму підприємства, розробляти структуру та показники планів підрозділів, створювати нормальне господарство підприємства; здійснювати контроль та оцінку діяльності підрозділів і служб підприємства; здійснювати діагностику організаційно-економічної структуризації підприємства; розробляти прогнозні напрямки  розвитку підприємства та можливу  еволюцію його внутрішнього економічного механізму.

Передумовою успішного оволодіння даним  курсом є вивчення таких дисциплін як "Економіка підприємств", "Економіка праці", "Планування діяльності підприємств"

Засвоєння даного курсу дозволяє майбутнім фахівцям оволодіти такими профорієнтованими дисциплінами як "Проектний аналіз", "Економіка та організація інноваційної  діяльності".

Навчальними планами для всіх спеціальностей передбачені аудиторні заняття (лекції, семінари), індивідуальні заняття та самостійна робота. Формами підсумкового контролю є іспит або залік.